Registered Players

The list of participants by groups will be updated during the registration process.

Under 12 (birth date is 1st September, 2006 and younger)

  1. Ovsiienko Vsevolod, 3k, Ukraine
  2. Bugaj Antoni, 5k, Poland
  3. Krushelnytska Polina, 5k, Ukraine
  4. Shizhao Li, 7k, Germany
  5. Lysenko Yehor, 8k, Ukraine
  6. Melnyk Anna, 11k, Ukraine
  7. Stelbacky Mojmir, 11k, Slovakia
  8. Pushnia Yurii, 13k, Ukraine
  9. Shchepaniuk Oleksandr, 13k, Ukraine
  10. Naumenko Roman, 15k, Ukraine
  11. Siver Yekateryna, 15k, Ukraine
  12. Hrabarchuk Yeva, 16k, Ukraine
  13. Kotsiuruba Sofiia, 16k, Ukraine
  14. Rudyk Tymofii, 17k, Ukraine
  15. Sokur Artem, 17k, Ukraine
  16. Fenchak Anastasiia, 18k, Ukraine
  17. Vlasenko Oleksandra, 18k, Ukraine
  18. Rybakov Artem, 18k, Ukraine
  19. Datsko Olha, 18k, Ukraine
  20. Petrashevskyi Danyl, 19k, Ukraine
  21. Zavadskyi Ivan, 19k, Ukraine
  22. Alnavafakh Amri, 20k, Ukraine
  23. Bandus Uliana, 20k, Ukraine
  24. Baran Dmutro, 20k, Ukraine
  25. Chernova Mariia, 20k, Ukraine
  26. Dmytriiev Oleksii, 20k, Ukraine
  27. Hrebenshchykov Dmytro, 20k, Ukraine
  28. Iakibchuk Kyrylo, 20k, Ukraine
  29. Iukhymovych Daniil, 20k, Ukraine
  30. Lyubinets Lubomur, 20k, Ukraine
  31. Moshyna Varvara, 20k, Ukraine
  32. Oliinyk Anna, 20k, Ukraine
  33. Oliinyk Kateryna, 20k, Ukraine
  34. Ovcharenko Anastasiia, 20k, Ukraine
  35. Ovsiienko Tymofii, 20k, Ukraine
  36. Parusov Yurii, 20k, Ukraine
  37. Platonova Mariia, 20k, Ukraine
  38. Pochyhailo Veronika, 20k, Ukraine
  39. Pochyhailo Zlata, 20k, Ukraine
  40. Popova Anastasiia, 20k, Ukraine
  41. Shnurko Anna, 20k, Ukraine
  42. Surmachevskiy Arsenij, 20k, Ukraine
  43. Troian Arsenii, 20k, Ukraine
  44. Yanush Denus, 20k, Ukraine
  45. Zabihailo Anna, 20k, Ukraine
  46. Malko Olesia, Ukraine

Under 16 (birth date is between 1st September, 2002 and 31st August, 2006)

  1. Vazquez Oscar, 5d, Spain
  2. Vasova Dita, 2k, Czech Republic
  3. Kralik Ondrej, 5k, Slovakia
  4. Sheredeko Heorhii, 5k, Ukraine
  5. Smith Edmund, 5k, United Kingdom
  6. Marz Ferdinand, 6k, Germany
  7. Pelekh Vitalii, 6k, Ukraine
  8. Hresko Danylo, 8k, Ukraine
  9. Lebedev Arkadij, 8k, Russia
  10. Prykhodko Ivan, 8k, Ukraine
  11. Bohatyrenko Yelyzaveta, 14k, Ukraine
  12. Viesich Sofiia, 14k, Ukraine
  13. Artamonov Mykhailo, 16k, Ukraine
  14. Kravets Vladyslav, 16k, Ukraine
  15. Andriiv Taras, 17k, Ukraine
  16. Mylov Heorhii, 17k, Ukraine
  17. Upton Amy, 17k, United Kingdom
  18. Hrivinskiy Lubomur, 18k, Ukraine
  19. Naumenko Mariia, 18k, Ukraine
  20. Pollitt Lizzy, 18k, United Kingdom
  21. Upton Megan, 18k, United Kingdom
  22. Andriiv Oleksiy, 19k, Ukraine
  23. Ivliev Oleksandr, 19k, Ukraine
  24. Lazarenko Anna, 19k, Ukraine
  25. Lehkyi Mykyta, 19k, Ukraine
  26. Tymoshenko Tymur, 19k, Ukraine
  27. Ivanenko Bohdan, 20k, Ukraine
  28. Ivanov Roman, 20k, Ukraine
  29. Yehorova Ioanna, 20k, Ukraine

Under 20 (birth date is between 1st September, 1998 and 31st August, 2002)

  1. Djepov Sinan, 5d, Bulgaria
  2. Krushelnytskyy Valerii, 4d, Ukraine
  3. Goncalves Simao, 3d, Portugal
  4. Mramorov Andrej, 2d, Russia
  5. Tomsu Adriana, 1d, Czech Republic
  6. Defer Tristan, 2k, Czech Republic
  7. Rusanovskyi Dmytro, 2k, Ukraine
  8. Defer Leon, 3k, Czech Republic
  9. Petrashevska Nika, 3k, Ukraine
  10. Weigmann Arved, 3k, Germany
  11. Kralikova Zuzana, 4k, Slovakia
  12. Betesh Zaki, 4k, United Kingdom
  13. Bradbury Tom, 5k, United Kingdom
  14. Rusanovskyi Yevhen, 5k, Ukraine
  15. Bexfield Charlotte, 6k, United Kingdom
  16. Ruzhanska Kamilla, 7k, Ukraine
  17. Minaiev Mykyta, 11k, Ukraine
  18. Nolan Jack, 12k, United Kingdom
  19. Gascoyne Daniel, 15k, United Kingdom
  20. Osipov Oleg, 18k, Ukraine
  21. Ihnatenko Anastasiia, 19k, Ukraine
  22. Konoplev Pavlo, 19k, Ukraine
  23. Malko Yaroslav, Ukraine